zoloft pills

Gdańsk jest miastem, w którym do morza wpada rzeka Motława. Bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów jest deptak miejski usytuowany na jej brzegu. Deptak ten zwany jest Długim Pobrzeżem. Mający 480 metrów trakt to miejsce bardzo popularne wśród zwiedzających miasto.

Charakterystyczne dla Długiego Pobrzeża są gotyckie bramy wodne: Krowia, Chlebnicka, Mariacka, św. Ducha oraz najbardziej znana z nich – Szeroka, której elementem jest Żuraw (najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie). Przy deptaku znajduje się wiele malowniczych kamieniczek, kawiarenki i sklepiki.

Głodni wiedzy także znajdą tu coś dla siebie – w pobliżu Długiego Pobrzeża odnaleźć można między innymi gdańskie Muzeum Archeologiczne, a dokładniej jeden z jego oddziałów, znajdujący się na Wyspie Spichrzów. Owa agenda poświęcona jest życiu w średniowiecznym Gdańsku. Kolejnym miejscem związanym z kulturą jest Centralne Muzeum Morskie, którego oddział mieści się wewnątrz statku Sołdek (pierwszego statku całkowicie zbudowanego w Polsce po II wojnie światowej). Innymi ważnymi obiektami tego typu w sąsiedztwie deptaku są między innymi Ośrodek Kultury Morskiej, przystań Żeglugi Gdańskiej czy przystań promu na Ołowiankę (jedną z gdańskich wysp). Warto także wspomnieć o budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, mieszczącym się po drugiej stronie Motławy.

Innymi atrakcjami dla turystów odwiedzających okolice Długiego Pobrzeża są tramwaje wodne, pływające po rzece w letnich miesiącach, a także Galeon Lew, stylizowany na piracki statek.

II wojna światowa odcisnęła swoje piętno na całej Polsce. Gdańsk także ucierpiał w wyniku działań wojennych, jednak pomimo zniszczonej w 80% starówce, Długiemu Pobrzeżu udało się odzyskać dawny charakter.