buy prednisone

Ta dwustumetrowa ulica jest jedną z najbardziej reprezentatywnych w Gdańsku. Przebiega przez centrum Głównego Miasta i pełni funkcje miejskiego rynku. Tworzy z ul. Długą Trakt Drogi Królewskiej. Zakończony jest Zieloną Bramą, za którą znajduje się ulica Stągiewna.

W średniowieczu ulica ta była traktem kupieckim. Kiedy miasto zajęli Krzyżacy, stała się najważniejszą drogą miasta. Na Długim Targu wykonywano egzekucje złoczyńców i osób posądzonych o używanie czarów. Swego czasu była traktem brukowanym, lecz po wojnie, na skutek zniszczeń okolicznej zabudowy, zmieniono także nawierzchnię – dziś jest to szlifowany granit.

Gdańska ulica – rynek pełna jest zabytków. Najważniejszymi z nich są czternastowieczny Ratusz Głównego Miasta, będący siedzibą władz miejskich, Dwór Artusa, który w przeszłości pełnił różnorakie funkcje (m.in. domu kupieckiego, miejsca spotkań towarzyskich czy giełdy) oraz Fontanna Neptuna, wzniesiona na początku siedemnastego stulecia.
Warte uwagi są nie tylko te najbardziej sztandarowe obiekty przy Długim Targu. Najlepszym tego przykładem są piękne kamieniczki, jak choćby Złota Kamienica, wzniesiona przez wiodącego gdańskiego architekta Abrahama van der Blocke i Jana Voigta, kamienica numer 20 czy Dom Ławników.

W budynkach przy ulicy Długi Targ mieści się wiele siedzib różnych organizacji. Pod numerem 38 mieścił się kiedyś pierwszy gdański bank, należący do Żydów; budynek nr 39 zajmowała apteka; pod numerem 5, a następnie 10, swoją firmę prowadził armator i bankier Richard Damme. Obecnie spacerując po Długim Targu wstąpić można do kamienic nr 33 i 34, które tworzą wspólnie tzw. „Dom Holenderski” lub do siedziby Fundacji Theatrum Gedanense, która nawiązuje do tradycji angielskich aktorów epoki szekspirowskiej.