zithromax online

Będąc w Gdańsku nie sposób nie wybrać się nad morze. Na terenie miasta znajdują się cztery kąpieliska strzeżone: Brzeźno, Jelitkowo, Sobieszewo oraz Stogi.
Kąpielisko w Brzeźnie jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce, powstało bowiem już w 1808 roku. Stopniowo je rozbudowywano i na przestrzeni lat odwiedzało je coraz więcej osób. Na terenach wokół plaży zbudowano park z terenami sportowymi, domy wczasowe i zakłady kąpielowe. Ta piaszczysta plaża zawsze była bardzo popularna, dość powiedzieć, że w 1936 roku Brzeźno odwiedziło aż 168 tysięcy osób! W ostatniej dekadzie XX wieku zbudowano nowy zakład kąpielowy wraz ze 130 – metrowym molem, co przyciągnęło jeszcze większą liczbę turystów. W 2006 roku Brzeźno otrzymało certyfikat Błękitnej Flagi. Oznaczało to, że kąpielisko spełnia wysokie standardy zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i ochrony środowiska czy czystości wody.

Jelitkowo, usytuowane jest między Brzeźnem a Sopotem. Podobnie jak one, posiada piaszczysta plażę i czyste wody. Pierwszych turystów Jelitkowo przyjęło pod koniec XIX wieku. Spokojny, lecz systematyczny rozwój zaowocował zwiększeniem liczby odwiedzających. Dziś kąpielisko to także charakteryzuje się sporą popularnością.

Podobnie jak Jelitkowo rozwijało się początkowo kąpielisko w Stogach. Tutaj także początek działalności przypadł na koniec XIX stulecia. Jednak dosyć szybko odnotowano znaczący wzrost liczby chętnych do wypoczynku i już przed pierwsza wojną światową Stogi były znaczącym gdańskim kąpieliskiem. Tendencję tą starano się utrzymać do dzisiaj, z jedną niedługą przerwą, udało się to zrealizować.

Najmłodszym kąpieliskiem w Gdańsku jest Sobieszewo, położone na Wyspie Sobieszewskiej, zaczęło bowiem funkcjonować już w wieku XX. Na Wyspę Sobieszewską trafia relatywnie niezbyt wielu turystów, ale nie oznacza to wcale, że tamtejsza plaża nie spełnia wysokich standardów. Dzieje się tak dlatego, iż niegdyś wyspę zaniedbano i teraz powoli miasto stara się przywrócić jej dawny blask, jednak nie jest jeszcze tak szeroko znana.