zithromax online

Port Lotniczy imienia Lecha Wałęsy położony jest blisko wsi Rębiechowo. Obiekt cechuje się znakomitym położeniem – znajduje zaledwie 10 km od Gdańska i Sopotu, a nieco ponad 20 od Gdyni. Nieopodal lotniska krzyżują się drogi krajowe; przebiega tam również gdańska obwodnica.

Pierwszym cywilnym lotniskiem w mieście było lotnisko w Gdańsku – Wrzeszczu, powstałe już w 1919 roku. Obsługiwało ono zarówno loty krajowe, jak i zagraniczne. W latach 70. ubiegłego stulecia zdecydowano się wyłączyć z użytkowania lotnisko we Wrzeszczu i wybudować nowy port lotniczy na obrzeżach miasta. Głównym tego powodem było ciągłe rozrastanie się Gdańska, co sprawiało, że budynki mieszkalne znajdowały się coraz bliżej pasów startowych.

Nowy Port Lotniczy w Rębiechowie, wybudowany od podstaw, zaczął funkcjonować 2 maja 1974 roku. W roku 1997 zaczął działać nowy terminal, a 31 marca 2012 roku oddano do użytku terminal drugi. W 2004 roku lotnisko nazwano imieniem byłego prezydenta Polski i przywódcy Solidarności, Lecha Wałęsy.
Lata 2006 i 2010 to szczególne lata w historii portu – to właśnie wtedy po raz pierwszy odprawiono odpowiednio ponad milion i ponad dwa miliony pasażerów w ciągu roku. Szacuje się, że po oddaniu drugiego terminalu Port Lotniczy imienia Lecha Wałęsy jest zdolny przyjąć 5 mln pasażerów w ciągu roku, co stanowi podwojenie ich liczby w stosunku do roku 2011.

Gdański Port Lotniczy posiada obecnie bezpośrednie połączenie z krajowymi i zagranicznymi lotniskami. W ubiegłym, 2011 roku zostało uruchomionych 21 nowych kierunków, co pokazuje, że lotnisko przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju.