buy prednisone

Największa i jedna z najstarszych (750 lat tradycji!) impreza handlowo – rozrywkowa w Polsce. Trwa przez trzy tygodnie w okresie wakacyjnym. Podczas Jarmarku Główne Miasto staje się centrum rozrywkowym, gdzie odbywają się teatry uliczne, pokazy sztucznych ogni, festiwale orkiestr dętych itp.

Pierwotnie uczestnictwo w Jarmarku wiązało się z otrzymaniem 100 dni zwolnienia z czyśćca. Miało to skłonić wiernych do liczniejszego uczestnictwa we mszy świętej 4 sierpnia (dzień św. Dominika). Na początku miał miejsce na placu Dominikańskim, ale liczba jego uczestników szybko rosła i konieczna była ekspansja w okolice ul. Długiej i Wałów Jagiellońskich. Tradycja Jarmarku przetrwała kilkaset lat, dopiero wojenna zawierucha spowodowała, że na 33 lata zniknął on z kulturalnej mapy Gdańska.
Festiwal powrócił w roku 1972, za sprawą dziennikarza „Wieczoru Wybrzeża”, Wojciecha Święcickiego, jednak w początkowych latach po swoim powrocie stał się głównie imprezą handlową. Dzisiaj znowu jest on miejscem korowodów i parad ulicznych, a handlowaniu towarzyszy program kulturalno – rozrywkowy.

Obecnie Jarmark Dominikański w Gdańsku jest miejscem przyjazdu sprzedawców, artystów i kolekcjonerów z całego świata. Można tu znaleźć zarówno Litwinów czy Niemców, jak i Uzbeków.
Stoiska jarmarczne możemy aktualnie spotkać na wielu śródmiejskich ulicach, z których te bardziej znane to Długi Targ, ulica Długa, Mariacka, Długie Pobrzeże, Rybackie Pobrzeże, Szeroka, Zielony Most czy ulica św. Ducha.
Jarmark zawsze cieszył się dużą popularnością wśród turystów. W ostatnich latach liczba odwiedzających oscyluje w granicach 5 mln osób, a rekord imprezy wynosi 8,5 miliona. Tylu zwiedzających złożyło wizytę w mieście w 2007 roku.